• GRAM ALTIN
  274,78
  % -0,09
 • $ DOLAR
  5,7934
  % -0,12
 • € EURO
  6,4573
  % -0,10
 • £ POUND
  7,6474
  % -0,35
 • ONS ALTIN
  1474,66
  % -0,04
 • PETROL
  63,87
  % -0,73
 • BITCOIN
  41724,195
  % -0,84
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Coca-Cola Company (KO) Hisse Analizi

Coca-Cola Company (KO) Hisse Analizi
 • argo
 • - 2 hafta önce

Coca-Cola, Amerika Birleşik Devletleri kökenli, karamelize şekerle tatlandırılmış, alkolsüz içecek markası. Dünyada en fazla tüketilen meşrubat olan Coca-Cola uluslararası araştırma ajansı Interbrandin sıralamasında 2005-2016 yılında dünyanın en pahalı markası olarak tanındı.

 

COCA-COLA HİSSE SENEDİNİN SİMGESİ NEDİR?

Coca-Cola, New York Borsasında (NYSE) “KO” sembolü altında işlem görmektedir.

 

COCA-COLA NE SIKLIKLA TEMETTÜ ÖDER? COCA-COLA İÇİN TEMETTÜ GETİRİSİ NEDİR?

Coca-Cola,  üç ayda bir temettü öder. Yıllık hisse başına 1,60 ABD Doları temettü ödemesi yaparken temettü verimliği %3,00’dür.

 

COCA-COLA’NIN 2019/3 ÇEYREĞİNDE KAZANCI NASILDI?

Coca-Cola Co (NYSE: KO) kazanç sonuçlarını 18 Ekim 2019 Cuma günü açıkladı. Şirket, üçüncü çeyrekte hisse başına 0,56 dolar kazandığını ve Thomson Reuters’in 0,56 dolarlık tahminine ulaştığını bildirdi. Şirket, bu çeyrekte 9.42 milyar dolarlık analist tahminlerinin üzerinde 9.51 milyar dolar kazandı. Coca-Cola, %22.41’lik bir net kâr marjı ve %45.21’lik bir özkaynak getirisi elde etti. Şirketin geliri, yıl bazında %8,3 arttı. Bir önceki yılın aynı döneminde, firma hisse başına 0,57 $ kazanç sağlamıştı.

 

COCA-COLA’NIN GELECEK ÇEYREK İÇİN KAZANÇ BEKLENTİ GÜNCELLEMESİ 

The Coca-Cola, gelecek dönem kazanç beklentisini güncelledi. Analistlerin 2,11 dolarlık hisse başına kâr beklentisinin altında 2.08 dolar kazanç beklentisi açıkladı. 

 

ANALİSTLER KO İÇİN HANGİ FİYAT HEDEFİNİ BELİRLEDİ?

19 analist, The Coca-Cola hisse senetleri için 12 aylık hedef fiyatlar belirledi. Tahminleri 46,00 dolar ile 63,00 dolar arasında değişiyor. Ortalama olarak, Coca-Cola’nın hisse fiyatının 12 ay içerisinde 56.37 $ ‘a yükselmesini bekliyorlar. Bu, hisse senedinde %5.6’lık  yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor.

 

 

ANALİSTLERİNİN THE COCA-COLA İÇİN ÖNERİLERİ NEDİR?

19 Wall Street analisti, The Coca-Cola için “al,” “tut” ve “sat” derecelendirmelerini yayınladı. 8 analist ”TUT”, 11 analist ”AL” tavsiyesinde bulunmaktadır.

 

THE COCA-COLA’NIN ÖNEMLİ RAKİPLERİNDEN BAZILARI KİMLERDİR?

 LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton (LVMUY), PepsiCo (PEP), Diageo (DEO), AMBEV S A/S (ABEV), PERNOD RICARD S/ADR (PDRDY), Keurig Dr Pepper (KDP), Constellation Brands (STZ), Constellation Brands (STZ.B), Brown-Forman (BF.B), COCA COLA AMATI/ADR (CCLAY), Crimson Wine Group (CWGL), Willamette Valley Vineyards (WVVI), Eastside Distilling (EAST), Jones Soda Co. ( USA ) (JSDA) ve Long Blockchain (LBCC).

 

 

THE COCA-COLA’NIN HİSSEDARLARI BAŞKA HANGİ HİSSE SENETLERİNE SAHİPTİR?

AT&T (T) , Johnson & Johnson (JNJ) , Exxon Mobil (XOM) , General Electric (GE) , Altria Group (MO) , Verizon Communications (VZ) , Procter & Gamble (PG) , Intel (INTC) , Walt Disney (DIS) ve Pfizer (PFE) .

 

COCA-COLA’NIN BUGÜNKÜ FİYATI NEDİR?

KO hisselerinin bir adedi şu anda yaklaşık 53,40 ABD doları karşılığında satın alınabiliyor.

COCA-COLA ŞİRKETİNİN BÜYÜKLÜĞÜ NE KADARDIR? 

Coca-Cola’nın 228.79 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve bu yıl 31.86 milyar dolar gelir elde etti. Şirket bu yıl 6.43 milyar dolar net gelir (kar) ve hisse başına 2.08 dolar kazandı. Coca-Cola, dünya genelinde 62.600 işçi çalıştırmaktadır.

 

 

COCA-COLA’NIN ANKET PUANLAMASI

Yapılan anket puanlamasında göre Coca-Cola 5 üzerinden 2,6 puan almıştır. Ankete 1009’i  olumlu oy, 911’i olumsuz oy veren toplam 1920 analist katılmıştır.

 

SONUÇ

Coca-Cola Warren Buufet’in vazgeçilmez yatırımlarından biri. Yüksek temettü getirisi yatırımcıları cezbediyor. Bu hisse senedi doğru zamanda alındığı takdirde mutlaka kazandıracak türden bir yatırım aracıdır. Aşağıda fiyat beklentimizi görüyorsunuz. Hissenin uzun vadede getirisinin ortalamalardan yüksek olacağını düşünüyoruz. Tavsiyesimiz AL elinde varsa TUT olarak belirliyoruz. 

Bol Kazançlar…

 

 

Burada yer alan bilgiler Para Takipçisi tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler, Para Takipçisi tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan Para Takipçisi sorumlu değildir.