Dolar/Tl Teknik Analizi

Dolar yükselir mi? Bu aralar milletçe gündemimizde bu soru var.

Dolar yükselir mi? Bu aralar milletçe gündemimizde bu soru var. Dolar belki de bu sorunun azalmasıyla birlikte yükselişe geçecektir. Çünkü hane halkında ciddi miktarda dolar var. Piyasanın büyük oyuncuları, küçük yatırımcıyı ”pes ettirmek” isteyebilir. Zaten dolarda kalarak bir süredir faiz getirisini kaybeden küçük yatırımcı bir noktada pes edecektir diye düşünüyorum.

 

 

Teknik olarak incelediğimizde; düşen trend şimdilik kırılamadı ancak indikatörümüz hala pozitif yönlü. Kısada 5,56 seviyesi destek olarak takip edilebilir. 5,69 üstü kapanışlarda yeniden düşen trendi kırma çalışması başlayabilir.

 

Bugünkü düşen trend direnci 5,81 ama zamanla aşağı yönlü hareket edecektir.

 

 

 

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve ciddi zararlara uğrayabilirsiniz.

 

 

Görüşlerinizi bekliyoruz...