• GRAM ALTIN
  282,05
  % 0,17
 • $ DOLAR
  5,8898
  % -0,42
 • € EURO
  6,5194
  % -0,12
 • £ POUND
  7,5322
  % -0,07
 • ONS ALTIN
  1488,94
  % 0,54
 • PETROL
  58,78
  % -0,96
 • BITCOIN
  47055,467
  % -2,16
 • BIST 100
  94.137
  % -1,18

HAKKIMIZDA

 

Herkese merhaba,

 

Tanıştıkları Aralık 2016’dan beri Finans sektörüne ilgi duyan, yatırım araçları ve dünya piyasalarıyla ilgili düşüncelerini ve öğrendiklerini paylaşabilecekleri bir mecra arayan iki Para Takipçisi sonunda emellerine kavuştu.

 

Amacımız, site takipçilerimizden başlayarak finans okuryazarlığını arttırmak, Türkiye ve dünya piyasalarındaki yatırım trendlerini anlamaya çalışmak, kanıksanmış doğru/yanlış yatırım alışkanlıklarını irdelemek, eleştirmek ve her yatırımda, hayatın her alanında olduğu gibi, maksimum faydayı/kazancı elde etmek olacaktır.

 

Sitemizde bulunan ana başlıklar Yatırım, Haber, Gelişine Yazılar ve Eğitim’dir.

 

Yatırım başlığı altında dünya endekslerinden hisse senetlerine, bono/tahvilden emtia piyasalarına, dövizden vadeli işlemlere kadar pek çok yatırım aracına dair bilgi ve yorumlara ulaşabilirsiniz.

 

Haber başlığı altında, ulusal ve küresel anlamda gündem işgal eden önemli haberler ile özellikle finans piyasalarını doğrudan etkileyecek önemli gelişmeler yer alacak.

 

Gelişine Yazılar ise bu yoğun gündemden bunalanlar için ilgi duyduğumuz alanlarda ziyaretçilerimizin de katkıları ile zenginleşecek bir vaha yaratmak; ekonomi, sinema, edebiyat, teknoloji ve diğer birçok alanda görüşlerimizi paylaşacak, geleceğe ışık tutmaya çalışacağız. “Ayağımızın” neresine gelirse artık…

 

Eğitim bölümünde ise öncelikli olarak finans piyasaları, mikro ve makro iktisat konuları ile başta hisse senedi piyasaları olmak üzere pek çok yatırım alanında kullanabileceğiniz teknik ve temel analiz derslerine ait eğitici videolar paylaşacak, siz ziyaretçilerimizin sorularına cevap vermeye çalışacağız.

 

Para Takipçisi’nde yer alacak her makalede;

 

Önce problemleri doğru ve güncel veriler ışığında ortaya koymaya çalışacak, ardından analitik ve rasyonel bakış açısıyla bu problemlere çözüm önerileri getirmeye çalışacağız.

 

Kulaktan dolma bilgilerle piyasa dedikodularına kesinlikle yer vermeyeceğiz.

 

Para Takipçisi’ne hoş geldiniz.