• GRAM ALTIN
  274,66
  % -0,14
 • $ DOLAR
  5,7949
  % -0,10
 • € EURO
  6,4581
  % -0,08
 • £ POUND
  7,6453
  % -0,38
 • ONS ALTIN
  1475,11
  % -0,01
 • PETROL
  63,87
  % -0,73
 • BITCOIN
  41735,687
  % -0,83
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Mastercard Incorporated (MA) Hisse Analizi

Mastercard Incorporated (MA) Hisse Analizi
 • argo
 • - 1 hafta önce

MasterCard, 1966 yılında ABD’de kurulmuş olan finans şirketidir. Kredi kartı gibi materyaller üzerine kurulmuştur. Mastercard bankalar ve tüketicilerinin kart ve kredikartı ile ödeme sistemlerini sağlamaktadır. Birçok futbol organizasyonuna sponsor olmasıyla da tanınmaktadır.

 

 

MASTERCARD’IN HİSSE SENEDİ SEMBOLÜ NEDİR?

Mastercard, New York Borsasında (NYSE) “MA” sembolü altında işlem görmektedir.

 

MASTERCARD NE SIKLIKLA TEMETTÜ ÖDER? MASTERCARD’IN TEMETTÜ VERİMLİLİĞİ NEDİR?

Mastercard, üç ayda bir temettü öder. Hisse başına üç ayda bir 0,33 dolar, yıllık 1,32 dolar temettü ödemesi yapar. Temettü verimliliği ise %0,46’dır. 

 

 

MASTERCARD’IN 2019/3  ÇEYREKTE KAZANCI NASILDI?

Mastercard Inc (NYSE: MA), üçüncü çeyrekte hisse başına 2,15 dolar kazanç elde etti. Piyasanın beklentisi hisse başına 2,01 dolar kazançtı. Beklentinin 0,14 dolar üstünde kazanç elde etti. Kredi hizmetleri sağlayıcısı, 4.41 milyar dolarlık analist tahminlerine göre, üçüncü çeyrekte 4.47 milyar dolar gelir elde etti. Mastercard %146.92 oranında özkaynak kârlılığı ve %42.50 net kar marjı sağladı. Şirketin çeyreklik geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre% 14,6 arttı. Bir önceki yılın aynı döneminde, şirket hisse başına 1,78 $ kazanç kaydetmiştir.

 

 

ANALİSTLER MA İÇİN HANGİ FİYAT HEDEFİNİ BELİRLEDİ?

26 analist, Mastercard’ın hisseleri için 1 yıllık fiyat hedefleri yayınladı. Tahminleri 245,00 dolar ile 348,00 dolar arasında değişiyor. Ortalama olarak, Mastercard’ın hisse fiyatının bir yıl içinde 304.67 $ ‘a ulaşmasını bekliyorlar. Bu, hisse senedinin mevcut fiyatında %6,1 oranında yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor. 

 

 

ANALİSTLERİNİN MASTERCARD İÇİN ÖNERİLERİ NEDİR?

26 Wall Street analisti, MA için “al,” “tut” ve “sat” derecelendirmelerini yayınladı. 2 analist ”TUT”, 24 analist ”AL” tavsiyesinde bulunmaktadır.

 

MASTERCARD’IN ÖNEMLİ RAKİPLERİNDEN BAZILARI KİMLERDİR?

Visa (V), Fidelity National Information Servcs (FIS), Fiserv (FISV), Automatic Data Processing (ADP), Global Payments (GPN), Worldpay (WP), Paychex (PAYX), FleetCor Technologies (FLT), Total System Services (TSS), Broadridge Financial Solutions (BR), Jack Henry & Associates (JKHY), The Western Union (WU), WEX (WEX), Euronet Worldwide (EEFT) ve Genpact (G).

 

 

MASTERCARD’IN HİSSEDARLARI BAŞKA HANGİ HİSSELERE SAHİP?

Visa (V), NVIDIA (NVDA), Alibaba Group (BABA), Walt Disney (DIS), Netflix (NFLX), Paypal (PYPL), Boeing (BA), Home Depot (HD), salesforce.com (CRM) ve JPMorgan Chase & Co. (JPM).

 

MASTERCARD’IN BUGÜNKÜ FİYATI NEDİR?

MA hisselerinin bir adedi şu anda yaklaşık 287,11 ABD doları karşılığında satın alınabilir.

 

MASTERCARD ŞİRKET BÜYÜKLÜĞÜ NEDİR?

Mastercard’ın piyasa değeri 289.65 milyar dolar olup, yılda 14.95 milyar dolar gelir elde ediyor. Kredi hizmetleri sağlayıcısı yılda 5.86 milyar dolar net gelir (kar) ve hisse başına 6,49 dolar kazanç elde ediyor. Mastercard, dünya genelinde 14.800 işçi çalıştırmaktadır.

 

MASTERCARD ’IN ANKET PUANLAMASI

Yapılan anket puanlamasında göre Mastercard 5 üzerinden 3 puan almıştır. Ankete 1247’i  olumlu oy, 865’i olumsuz oy veren toplam 2112 analist katılmıştır.

 

SONUÇ

Her gün kullandığımız Mastercard ciddi kârlı bir şirket. Siz alışveriş yaptıkça para kazanıyor. O nedenle nerede bulursanız alın tavsiyesinde bulunuyoruz. Aşağıdaki tabloda hissenin fiyatı ile ilgili beklentimizi görebilirsiniz.

Bol kazançlar…

 

 

 

Burada yer alan bilgiler Para Takipçisi tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler, Para Takipçisi tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan Para Takipçisi sorumlu değildir.