• GRAM ALTIN
  274,66
  % -0,14
 • $ DOLAR
  5,7934
  % -0,12
 • € EURO
  6,4573
  % -0,10
 • £ POUND
  7,6474
  % -0,35
 • ONS ALTIN
  1475,11
  % -0,01
 • PETROL
  63,87
  % -0,73
 • BITCOIN
  41724,176
  % -0,84
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Microsoft Hisse Analizi

Microsoft Hisse Analizi

MICROSOFT’UN HİSSE SENEDİ SEMBOLÜ NEDİR?

Microsoft, NASDAQ’da “MSFT” sembolü altında işlem görür.

 

MICROSOFT NE SIKLIKLA TEMETTÜ ÖDER? MICROSOFT İÇİN TEMETTÜ GETİRİSİ NEDİR?

Microsoft, hisse başına dört ayda bir 0,51 ABD Doları temettü ödüyor. Bu, yılda hisse başına 2,04 dolarlık yıllık temettü ödemesini ve %1,42 temettü verimini temsil ediyor. 

 

MICROSOFT’UN HİSSE SENEDİ GERİ ALIM PROGRAMI VAR MI?

Microsoft Yönetim Kurulu, 18 Eylül 2019 Çarşamba günü hisse senedi geri alım programına izin verdiğini duyurdu. Hisse geri alım programları genellikle şirket yönetim kurulunun hisselerinin değerinin düşüklüğüne inandığının bir göstergesidir.

 

MICROSOFT’UN SON ÇEYREKTE KAZANCI NASILDI?

Microsoft Co., üç aylık kazanç verilerini 23 Ekim 2019 Çarşamba günü açıkladı. Yazılım devi, üçüncü çeyrek için hisse başına 1,38 dolar (Geçtiğimiz yılın aynı döneminde, işletme 1,14 dolar kazanç elde etti.) kazanç sağladı. Beklenti 1,24 dolar kazanç elde etmesiydi. Beklentilerden iyi gelen bir bilanço oldu.

 

Yazılım devi, üçüncü çeyrekte 32.24 milyar dolarlık analist tahminlerinin üzerinde 33.06 milyar dolar kazandı. Microsoft, %31.66 net kar marjına ve %39.14 özkaynak kârlılığına sahiptir. Microsoft’un üç aylık geliri, bir önceki yıla göre %13.7 arttı. 

 

Hisse senedinin 2020-2021 kazançlarının düzenli olarak artacağı analistler tarafından tahmin ediliyor.

 

 

MICROSOFT’UN BİR SONRAKİ BİLANÇO TARİHİ NE ZAMAN?

Microsoft, bir sonraki üç aylık bilanço duyurusunu 29 Ocak 2020 Çarşamba günü yayınlayacak.

 

ANALİSTLER MICROSOFT İÇİN HANGİ FİYAT HEDEFİNİ BELİRLEDİ?

30 Wall Street analisti Microsoft hisse senedi için 12 aylık fiyat hedefleri yayınladı. Tahminleri 150,00 ile 170,00 dolar arasında değişiyor. Ortalama olarak, önümüzdeki on iki ayda Microsoft’un hisse fiyatının 159.14 $ ‘a ulaşmasını bekliyorlar. Bu, hisse senedinin mevcut fiyatından% 10.6’lık bir yükselişe işaret ediyor.

 

ANALİSTLERİN MICROSOFT İÇİN ÖNERİLERİ NEDİR?

30 Wall Street analisti, Microsoft için “al”, “tut” ve “sat” derecelendirmelerini yayınladı.  Analistlerin 29’u al derken 1 analist güçlü al önerisinde bulunmuştur. 

 

MICROSOFT’UN ÖNEMLİ RAKİPLERİNDEN BAZILARI KİMLERDİR?

Microsoft’un rakipleri arasında; Oracle (ORCL), VMware (VMW), ServiceNow (NOW), Symantec (SYMC),Fortinet (FTNT),Proofpoint (PFPT), Qualys (QLYS), CommVault Systems (CVLT), Progress Software (PRGS), TiVo (TIVO), FalconStor Software (FALC) and Websense (WBSN) bulunuyor.

 

 

MICROSOFT HİSSEDARLARI BAŞKA HANGİ HİSSE SENETLERİNİ ALIYOR?

Microsoft yatırımcılarının sahip olduğu diğer bazı şirketler NVIDIA (NVDA) , Alibaba Grubu (BABA) , Micron Teknolojisi (MU) , General Electric (GE) , Canopy Growth (CGC) , Netflix (NFLX) , Verizon Communications (VZ) , AT&T (T) , Intel (INTC) ve Bank of America (BAC) .

 

MICROSOFT’UN BUGÜNKÜ HİSSE FİYATI NEDİR?

Microsoft hisselerinin bir adedi şu anda yaklaşık 143,86 ABD doları karşılığında alınabiliyor.

 

MICROSOFT ŞİRKETİNİN BÜYÜKLÜĞÜ NEDİR?

Microsoft, 1.097.48 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve her yıl 125.84 milyar dolar gelir elde ediyor. Yazılım devi her yıl 39.24 milyar dolar net kâr ve hisse başına 4.75 dolar kazanıyor. Microsoft, dünya genelinde 144.000 işçi çalıştırmaktadır.

 

 

MICROSOFT İÇİN ANKET PUANLAMASI 

 

Puanlama :  5 üzerinden 2,9 Puan 
Yüksek Oylar: 2,544 
Düşük Oylar: 1.841 
Toplam Oylar: 4385

 

SONUÇ

 

Microsoft yakın zamanda Pentagon’un 10 milyar dolarlık ”bulut” ihalesini kazanarak bir kez daha dünyanın en iyisi olduğunu kanıtladı. Düzenli temettü ödeyen ve yüksek gelir performansı ile yatırımcısını üzmeyen dünya devi mevcut fiyatlardan alınabilir.

 

 

 

 

Burada yer alan bilgiler Para Takipçisi tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler, Para Takipçisi tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan Para Takipçisi sorumlu değildir.