• GRAM ALTIN
  333,33
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  6,1206
  % 0,07
 • € EURO
  6,6438
  % 0,06
 • BIST 100
  114.789,2100
  % -1,75
 • ONS ALTIN / USD
  1.660,74
  % 0,08
 • £ POUND
  7,9137
  % 0,05
 • BITCOIN
  58622,188
  % -2,85
 • BIST 100
  114.789,2100
  % -1,75

Temettü Takipçisi 10

Temettü Takipçisi 10

 

Bu sayfada sizlerle Bist100 hisselerinden en yüksek temettü ödemesi yapan şirketleri paylaşıyoruz. Borsada yatırımın ana unsurlarından biri, yatırım yapılan şirketin düzenli temettü ödemesidir.

 

Bist100 Endeksi, Borsa İstanbul pazarlarında işlem gören, piyasa değeri ve işlem hacmi en yüksek 100 hisse senedinin ortak performansının ölçülmesi amacıyla oluşturulmuştur.

 

Uzun vadeli yatırım felsefesinde temettü oldukça önemli bir kriterdir. Alınan temettüler ile temettüyü veren hisseden alınarak şirketteki ortaklık payı yıldan yıla artırılır. Böylece yatırımınızın bir ”kartopu” etkisiyle önemli değer kazandığına şahit olabilirsiniz.

 

Bu listede yer alan hisselerin tümü Bist100 endeksinde işlem görüyor. Bist100’de işlem gören hisseler, yatırımcılar tarafından diğer hisselere nazaran daha ”güvenli’‘ olarak görülür.

 

Bu nedenle ”Uzun Vadeli Temettü Yatırımı” stratejisi kapsamında uygulanabilir bir formül olarak sizlere sunuyoruz.

 

Temettü yatırımı yapmak oldukça basittir. Yılın son günü borsa kapandıktan sonra, Bit100’u oluşturan 100 hisse senedinden en yüksek temettü hacmine sahip 10 hisse senedini seçin. Ardından aracı kurumunuz aracılığıyla bu on yüksek verimli hisse senedinin her birine eşit tutarda yatırım yapın. Sonra hisseleri bir yıl boyunca tutun. Her yıl bu adımları tekrarlayın. Bu kadar basit.

 

DİKKAT; Bizler burada bu yüksek temettü getirili yatırım tekniğinin performansından sorumlu değiliz. Bu tekniği basitçe sunuyoruz.

 

Son 20 yıl içerisinde, bu yatırım tekniğinin Bist30’dan bir bütün olarak düşük performans gösterdiği dönemler olmuştur. Yatırımcı bunun uzun vadeli bir yatırım stratejisi olduğunun farkında olmalı ve hiç kimse bu stratejinin her yıl Bist100’u geride bırakmasını beklememelidir.

 

Listede yer alan şirketler her yıl yeniden değerlendirilerek güncellenecektir.

 

 

Burada yer alan bilgiler Para Takipçisi tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler, Para Takipçisi tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan Para Takipçisi sorumlu değildir.