Türk Hava Yolları (Thyao) Teknik Analizi

Keşke hisse bu kadar düşmeden önce yapsaydı bu açıklamayı demeden edemiyor insan.

Thyao bu hafta yaptığı açıklama ile; ”2019 yılı için beklentilerini aşağı yönlü revize etti. Açıklamaya göre iç hatlarda 31mn (önceki 33mn), dış hatlarda 45mn (önceki 47mn) olmak üzere toplam 76mn yolcu (önceki 80mn) taşınması planlamaktadır.” beklentileri negatif yönde revize etti. Keşke hisse bu kadar düşmeden önce yapsaydı bu açıklamayı demeden edemiyor insan.

 

 

Teknik olarak incelediğimizde; hisse hala düşen kanal içerisinde hareket ediyor. Bir süre önce görülen 11,18 seviyesi şimdilik destek oldu. Düşen kanalın devam etmesi durumunda 11,18 ve 10,50 seviyeleri takip edilebilir.

 

Yükselişin heyecan getirerek oyuncuların yükseliş yönlü pozisyon alması için 12,4 seviyesinin üzerinde kapanışlar gereklidir.

 

 

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve ciddi zararlara uğrayabilirsiniz.

Görüşlerinizi bekliyoruz...